יעקב   054-4266804  

גיוס עובדים

התנאי להצלחה של כל ארגון הוא עובדים איכותיים. ארגון שמשכיל לגייס לטפח ולשמר צוות מנהלים ועובדים איכותי, יפעל ביעילות ומקצועיות, יתמודד בהצלחה עם האתגרים הניצבים בפני הארגון ויפעל באופן שיקרב אותו להשגת הייעדים העסקיים.

 


תהליך הגיוס


גיוס עובדים הוא תהליך שדורש משאבי זמן, תקציב וכמובן ידע וניסיון מתאימים. לכל ארגון אסטרטגיית גיוס עובדים המותאמת לארגון, משאבים האנושיים של החברה, האם יש בארגון מנהל משאבי אנוש? צוות מיומן המסוגל להתמודד עם אתגרי הגיוס? תקציבים הולמים? או הגיוס מתבצע באופן עצמאי ע"י המנהל המגייס או בעזרת חבת השמה.

כישלון בגיוס עובד לא מתאים כרוך בעליות משמעותיות ומוערכת בסכום של 6-12 חודשי שכר של העובד. ההפסד הכספי כולל את עלויות איתור המועמדים, מיון וסינון קורות החיים, ראיונות וסך כל המשאבים שנדרשו להטמעתו של העובד בארגון כגון הדרכה וחפיפה של העובד בתפקידו החדש וחניכת העובד. בנוסף, להפסד הכספי שכרוך בתפקודו הלקוי של העובד בתקופת העסקתו והמשמעויות לארגון .

כדי להמנע מכשלון בגיוס עובדים נדרש הליך גיוס מקצועי וקפדני ונדרשת עבודת הכנה יסודית שכוללת:

 


היכרות עם הארגון המגייס


1.  מידע על המוצרים והשירותים שהארגון מספק, מתחרים, המבנה ארגוני, סביבה העסקית, כמו כן התרבות הארגונית של החברה .

2.  היכרות עם המנהל הישיר, סביבת העבודה, לימוד הצרכים והציפיות של המנהל המגייס, המנהל הישיר של העובד כמו כן סגנון הניהול והתקשורת שלו .

3.  הגדרה מפורטת של תאור התפקיד, תחומי הפעילות והאחריות של העובד, כישורים והשכלה נדרשים, ניסיון קודם שנדרש למשרה, סביבת העבודה כגון                   תוכנות ספציפיות ודגשים ואתגרים ייחודיים לתפקיד.

4.  טווח השכר והתנאים הנלווים .

 


פרסום המשרה


ניסוח מדויק ותאור ברור וממוקד של המשרה, הניסיון והכישורים הנדרשים כמו כן האתרים והקטגוריות בהן תפורסם המשרה מהווים נדבח חשוב באיתור מועמדים ראויים. בחירת האתרים והמדיה החברתית בהן תפורסם המשרה כגון פייסבוק, לינקדאין, דרושים, אולג'ובס, ג'ובמסטר ואחרים תתרום לחשיפה למועמדים פוטנציאליים מתאימים.

 


Head Hunting


לעיתים, נדרש הליך של איתור מועמדים ספציפיים (Head Hunting) שמבצעים תפקידים דומים או זהים למשרה המבוקשת ולהם הרקע, ניסיון וכישורים ספציפיים שנדרשים למשרה. זהו הליך רגיש בו נדרשים ניסיון, יצירתיות וכישורי תקשורת ורגישות שמאפשרת יצירת קשר והליך בחינה של התפקיד המוצע, החברה והתנאים שיתרמו לגיוס המועמד.

 


סינון ומיון קורות חיים


סינון ומיון המועמדים הפונים הוא הליך קריטי בגיוס מהסיבות הבאות :

סינון ובחירת המועמדים עם ההתאמה המירבית למשרה מבין  עשרות או מאות קורות החיים שנשלחו מאפשר המשך פעילות יעילה שתתמקד במועמדים ראויים בלבד ותחסוך בזבוז זמן בהמשך תהליך הגיוס .

תהליך מיון וסינון לקוי שאינו מקצועי דיו תגרום להשקעת זמן ומשאבים במועמדים לא ראויים ומאידך, עלולה לסנן מועמדים ראויים שמתאימים לצרכי הארגון .

 


ראיונות ואבחון


ראיון עם המועמדים הוא שלב הכרחי שמאפשר לתהות על קנקנו של המועמד, אישיותו, יכולות התקשורת שלו והיבטים נוספים שחשובים להמשך התהליך ומשמשים לסינון נוסף ואבחון מועמדים שעברו את הסינון הראשוני. ראיון ונקבע עפ"י הצרכים והדרישות השונות בכל ארגון ובהתאם למשרה הנדרשת וכולל את השלבים הבאים או חלקם :

ראיונות טלפוניים

רא יונות אישיים

ראיונות עומק

אבחון קבוצתי בהתאם לצורך

אבחון אישיות ממוחשב בהתאם לצורך

בדיקות יושרה ואמינות בהתאם לצורך

גרפולוגיה בהתאם לצורך

 


הטמעת העובד בארגוןהטמעה מוצלחת של העובד בארגון דורשת עבודת הכנה מוקדמת, בניית תוכנית חפיפה ולימוד מסודרת ומעקב אחרי ביצוע התכנית. בתאום עם המנהל הישיר והמנהל המגייס ועפ"י דרישתם אנו מבצעים ליווי של העובד והמנהל בתקופת הקליטה, חפיפה חניכה והשתלבות העובד בארגון תוך תאום ציפיות של המנהל והעובד.

logo בניית אתרים